Atuty małej zmywarki

Jeżeli nie mamy własnego domu lub mieszkania często borykamy się z problemem zakupu sprzętu AGD. Wiele osób pozwala sobie na mniejsze urządzenia – czajniki elektryczne, mikrofalówki, ekspresy do kawy, ale większe sprzęty stanowią poważy problem.

Współcześnie coraz więcej młodych osób wychodzi mu na przeciw. Jedni inwestują w niewielkie lodówki, inni nawet w zmywarki. W tym wpisie pragnę doradzić, jaką zmywarkę można zakupić do mieszkania by potem bez obaw się przeprowadzić.

Mniejsze modele zmywarek idealne do każdej kuchni

Podstawową kwestią będzie miejsce. Nie możemy sobie pozwolić na wstawienie zmywarki pod zabudowę. Rynek oferuje szereg rozwiązań dla osób, które chcą korzystać z komfortu zmywarki, ale nie musi to już być ogromne urządzenie.

Możliwości są bogate. Zmywarka będzie posiadać niestandardowe rozmiary – ok. 50 cm szerokości i 45-50 cm głebokości. Z tego względu zmieści się w niej tylko jeden kosz pakujący, w którym jest miejsce na wszystkiego rodzaju naczynia i sztućce. Załaduek takiej zmywarki to zazwyczaj od 4 do 6 zestawów naczyń. To w zupełności wystarczy dwóm osobom. Potrafi również zaspokoić potrzeby czteroosobowego mieszkania – wtedy po prostu trzeba częściej myć. Pamiętajmy, że zmywarka jest jednym z najlepszych urządzeń domowych jeżeli chodzi o oszczędzanie wody – nawet codzienne mycia zmniejszają zużycie wody o 70% w stosunku do mycia ręcznego.

Warto również zapoznać się z wagą zmywarki – dzięki temu będzie wiadomo, czy można postawić zmywarkę na blacie, powiesić na ścianie czy zamontować wewnątrz szafki. Szczególnie polecam pierwszą i drugą opcję.

 

Atuty małej zmywarki

Zmywarki nablatowe są niewielkie i jak nazwa wskazuje stawia się je na blacie. Wszystko zależy od wielkości kuchni jaką dysponujemy. Zajmują cenną przestrzeń, ale są użyteczne i świetnie spełniają swoją rolę. Jeżeli zaś nie mamy dość miejsca na blacie zawsze możemy postawić ją na ziemi lub na innym urządzeniu – np. na lodówce. Ich zaletą są obicia przystosowane do tego by nie rysować powierzchni mebli. Ważna jest również redukcja drgań – często wiąże się to z dłuższym czasem pracy zmywarki. Dzięki takim rozwiązaniom możemy być pewni, że blat będzie zachowany w idealnym stanie.

Jakie modele wybrać?

Poniżej przedstawiam dwie zmywarki, które są najchętniej wybierane do takich zadań:

Candy CDCF 6S – Jest mała i lekka – w zupełności wystarczy dla 3 osobowej rodziny. Idealnie nada się do pokoju z aneksem kuchennym – wystarczy umieścić ją w zwykłej szafce by była zupełnie niesłyszalna. By naczynie były dobrze umyte wystarczy pół normalnej tabletki. Atutem jest również dobre rozplanowanie koszyka. Ułatwia to wyciąganie naczyń oraz zapewnia skuteczną cyrkulację wody – idealne mycie.

CDFC 6S posiada 6 programów co powinno w zupełności wystarczyć do mycia wszystkich podstawowych typów naczyń. Z tego najcenniejszy okazuje się bodaj tryb ekologiczny. Jedyna wada – garnki trzeba już umyć ręcznie.

Electrolux ESF2300OW – trochę większa niz model powyżej. Ładniej się prezentuje (dostępna też w kolorze czarnym) i jest łatwiejsza w obsłudze. Ładowność jest podobna, ale co ciekawe ESF2300 myje szybciej zużywając przy tym mniejszą ilość wody (tylko 7 litrów na cykl). Posiada ciekawie zaprojektowane otwarcie, które pomimo wysokości nie zajmuje aż tak wiele miejsca w kuchni. Wadą może być to, że jest nieco głośniejsza, ale nie przeszkadza to codziennym używaniu jej.

Osobiście używałem kiedyś modelu Siemens SK26E800EU. Model ten można zarówno postawić na podłodze jak i blacie. Obsługa zmyraki jest intuicyjna, a wysoką skuteczność osiąga nawet na programie szybkiego mycia (30 minut). Jest to model nieco droższy od dwóch opisanych powyżej, ale z pewnością jest to jedna z lepszych ze zmywarek o małych rozmiarach. Jej atutem jest możliwość ustawienia wielu parametrów – ilości soli, poziomu nabłyszczania, dodatkowego suszenia naczyń. Minusem może być dostęp do konsoli – umieszczona u dołu zmywarki może stanowić problem, jeżeli postawimy ją na ziemi.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Kategorie: Candy, Porady

Napisz komentarz


kitchen-231969_640

Ergonomiczna kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć […]

de-0727-387430-front

Nie przerywaj swojem

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich […]

44294623_m

Ranking zmywarek do

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i […]

funny-dog-pictures-mmmmm-i-love-washing-da-dishes

10 prawd o zmywaniu

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic […]

traditional-dishwashers

Czego nie wolno myć

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, […]