Zmywarka za mniej niż tysiąc złotych: którą wybrać?

Zdarza się, że ludzie nie mają zbyt wielkich funduszów na zmywarkę, albo są po prostu oszczędni i stawiają sobie za cel, by kupić ją za mniej niż tysiąc złotych, ale jednocześnie dokonać bardzo dobrego wyboru i nie wybrać byle czego. Na co powinni się zdecydować?

Zmywarka na każdą kieszeń?

Jeżeli chodzi o tego typu zmywarki, to już za 899 złotych można kupić Candy CDP 4609. Warto odnotować, że ma ona klasę energetyczną A+ i dzięki niej rachunki za prąd są niższe, natomiast samo urządzenie jest przyjazne środowisku. Temperatura zmywania to zaś siedemdziesiąt stopni, co gwarantuje, że z naczyń usunięte zostaną nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia. Co ciekawe, zmywarka ma pojemność na dziewięć kompletów naczyń, co sprawia, że w jednym cyklu zmywania może się zmieścić więcej naczyń. Skutkuje to oszczędzaniem pieniędzy i czasu. Taką samą oszczędność umożliwia program szybki. Nie przekłada to się jednak na utratę jakości zmywania, bo naczynia będą umyte tak samo dobrze, jak w czasie programów o standardowej jakości. Programy zmywania to: ekonomiczny (eco), delikatny, normalny, intensywny i szybki. Funkcje dodatkowe to zakryta grzałka i blokada przed zmianą programu.

Poniżej tysiąca złotych zapłaci się również za Polar ADS 155. Jej pojemność także jest na dziewięć kompletów naczyń. Z kolei opóźnienie startu pracy pozwala klientowi na wybranie dogodnego momentu do tego, by rozpocząć zmywanie. Kiedy ta funkcja jest szczególnie przydatna? Ano wtedy, gdy korzysta się z drugiej taryfy opłat za prąd. Z kolei oszczędność czasu gwarantuje program szybki, o którym wspominałem już powyżej. W ramach wyposażenia tej zmywarki są: koszyk na sztućce, wąż dopływowy z zabezpieczeniem przed zalaniem i wąż odpływowy. Programy zmywania to zaś: codzienny, bio, codzienny, intensywny, delikatny, szybki i mycie wstępne.

Inna ciekawa opcja to zmywarka Indesit DSG 051 NX. W tym przypadku zawiera ona pojemność na dziesięć kompletów naczyń, dzięki czemu w jednym cyklu zmywania zmieści się więcej naczyń, zaoszczędzając czas i pieniądze. Jeżeli chodzi o temperaturę zmywania, to wynosi ona siedemdziesiąt stopni. Zostaną więc usunięte najbardziej uciążliwe zabrudzenia z naczyń. W pakiecie jest też doskonale nam znany program szybki, którego przedstawiać już nie trzeba. Funkcje dodatkowe to system suszenia – Dynamic Drying System, tryb energooszczędny czy zakryta grzałka. Inne atuty to klasa energetyczna A, natomiast zużycie wody to dziesięć litrów. Wymiary zmywarki to 45 x 85 x 60 cm. Dla porównania Whirlpool ADG 555 IX to zmywarka, której zużycie wody (cykl) to trzynaście litrów, szerokość to 44,5 cm, a pojemność- 9 kpl. Warto jednocześnie odnotować, że ma ona pojemność na dziewięć kompletów naczyń. Jest też opóźnienie startu pracy i program szybki

.

Inne programy zmywania to delikatny, ekonomiczny (eco), intensywny, normalny i mycie wstępne. Jeśli to kogoś nie przekonuje, może pomyśleć nad zmywarką Zelmer ZZS7042SE. Szczególnie, że jeśli ktoś będzie miał szczęście, może załapać się na zestaw promocyjny, w skład którego wchodzą zmywarka do zabudowy Zelmer ZZS 7042SE i żelazko Zelmer Navigator Premier 28Z030. Sama zmywarka ma pojemność na dwanaście kompletów naczyń, dzięki któremu zmieści się tam więcej naczyń, oszczędzając czas i pieniądze. Jest też zabezpieczenie, które w wypadku jakiegokolwiek przecieku natychmiast przerywa dopływ wody przy kranie. Nie trzeba więc pamiętać o zakręcaniu zaworu, zabezpieczenie działa w każdej sytuacji. Z kolei opóźnienie startu pracy pozwala na wybranie dogodnego momentu rozpoczęcia zmywania. Ta funkcja jest przydatna zwłaszcza wtedy, gdy korzystasz z drugiej taryfy opłat za prąd. Natomiast program szybki pozwala zaoszczędzić czas, bez utraty jakości zmywania. Naczynia będą umyte równie dobrze jak podczas programów o standardowej długości. Inna opcja to przepływowy ogrzewacz wody, który pozwala zaoszczędzić energię podczas podgrzewania wody. Dodatkowo wyeliminowanie tradycyjnej grzałki oznacza więcej miejsca dla naczyń.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Kategorie: Candy, Whirlpool

Napisz komentarz


kitchen-231969_640

Ergonomiczna kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć […]

de-0727-387430-front

Nie przerywaj swojem

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich […]

44294623_m

Ranking zmywarek do

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i […]

funny-dog-pictures-mmmmm-i-love-washing-da-dishes

10 prawd o zmywaniu

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic […]

traditional-dishwashers

Czego nie wolno myć

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, […]