Archive for the ‘Ciekawostki’ Category

Ergonomiczna kuchnia – czyli jaka? – kilka prostych zasad

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć statystykom, każdy z nas rocznie spędza w tym miejscu niespełna miesiąc. To ogromna ilość czasu. Zapewne nie raz zdarzyło ci się, że pobyt w Kuchni przedłużył się. Powody są różne – brak potrzebnych składników, problem ze znalezieniem garnka, płaskiej łyżki bądź durszlaka. Jeżeli masz wrażenie, że w Twojej kuchni rzeczy znikają bądź nie masz miejsca na ich przechowywanie – ten […]

Nie przerywaj swojemu kotu!

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich należy bez wątpienia kocia toaleta! To właśnie ten czas, gdy futrzaści pupile uprawiają swoją „jogę”, która ma im pomóc w oczyszczeniu ciała z zabrudzeń. A czy Ty chciałbyś, żeby ktokolwiek przeszkadzał Ci podczas kąpieli?

Categories: Ciekawostki
Czego nie wolno myć w zmywarce?

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, jak to z elektroniką bywa, także i w tym przypadku należy przestrzegać kilku zasad, dzięki którym sprzęt będzie służył długo, a naczynia osiągną zadowalający stopień czystości. Podstawą będzie tu znajomość tego, czego w zmywarce myć nie wolno.

Categories: Ciekawostki
Uwaga na słonie, czyli najdroższa porcelana w historii

Anglosasi używają określenia „byk w sklepie z porcelaną”, my optujemy za słoniem, chociażby dlatego, że jak ustalili „Pogromcy mitów” rogacizna radzi sobie w takim sklepie całkiem zgrabnie. Nie zmienia to faktu, że do zawartych na tej liście kawałków wypalonej ceramiki lepiej nie dopuszczać zwierząt, dzieci, osób z drżącymi rękoma, a nawet tych z bardziej porowatymi ustami, ponieważ są to prawdziwe skarby.

Categories: Ciekawostki
kitchen-231969_640

Ergonomiczna kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć […]

de-0727-387430-front

Nie przerywaj swojem

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich […]

44294623_m

Ranking zmywarek do

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i […]

funny-dog-pictures-mmmmm-i-love-washing-da-dishes

10 prawd o zmywaniu

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic […]

traditional-dishwashers

Czego nie wolno myć

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, […]