Jak reklamować sprzęt marki Mastercook?

Firma Mastercook upadła, fabryka została zamknięta, a od 4 listopada zaprzestano realizacji napraw w ramach gwarancji. Co prawda postępowanie sądowe dotyczące upadłości spółki potrwa jeszcze trochę czasu, niemniej posiadacze sprzętów AGD tej popularnej marki mogą czuć się opuszczeni. Co zrobić w sytuacji, kiedy niedawno kupiony sprzęt tej firmy odmówi posłuszeństwa?

Ze swojej strony spółka FagorMastercook zachowała się najgorzej, jak mogła. Biura odpowiedzialne za promocję i udzielanie informacji milczą, z Facebooka zniknął profil marki, a próbujący szukać szczęścia na infolinii nacinają się na komunikat, że kontakt w dniu dzisiejszym nie jest możliwy. Reklamacje można co prawda wysyłać na adres siedziby spółki, która znajduje się we Wrocławiu, niemniej jej czas realizacji nie jest znany, a ktoś, komu zepsuła się lodówka raczej nie będzie czekać.

Posiadaczom wadliwych sprzętów pozostaje się natomiast zwrócić do sprzedawców, u których sprzęt zakupili. Według danych przekazanych przez Federację Konsumentów, sprzedawca nie ma prawa odesłać klienta reklamującego wadliwie działający produkt do gwaranta, a naprawić go we własnym zakresie. Niektóre sklepy zdążyły już się wykazać zrozumieniem i deklarują, że w okresie do dwóch lat od momentu zakupu gwarancja jest udzielana w miejscu nabycia sprzętu. Najczęściej informację zwrotną dotyczącą rezultatu naszych starań – naprawa, wymiana, czy też inna decyzja – przekazuje się w terminie nie przekraczającym 14 dni od złożenia reklamacji.

Sytuacja ta jest również dobrym przyczynkiem do dyskusji, którą drogę postępowania gwarancyjnego wybrać. Otóż w przypadku skorzystania z punktów zapisanych w ustawie konsumenckiej, klient ma na przykład prawo do odstąpienia od umowy kupna – sprzedaży. Jeśli jednak wybierzemy gwarancję udzielaną przez producenta to może się okazać, że niektórych zapisów tam brakuje i na przykład naprawa sprzętu będzie realizowana w ramach gwarancji, ale już jego wymiana nie będzie możliwa. Decydując się od początku na realizację postanowień gwarancyjnych motywowanych ustawą konsumencką, w niektórych przypadkach możemy zdziałać więcej.

W wielu domach produkty sygnowane logiem Mastercook z pewnością funkcjonują, warto zatem wiedzieć, na jaki przepis możemy się powołać w sytuacji, gdy któryś ze sprzętów odmówi posłuszeństwa. Rzecz jasna, nie życzymy tego nikomu, niemniej taka wiedza przydaje się w wielu sytuacjach.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Kategorie: Mastercook, Newsy

Napisz komentarz


kitchen-231969_640

Ergonomiczna kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć […]

de-0727-387430-front

Nie przerywaj swojem

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich […]

44294623_m

Ranking zmywarek do

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i […]

funny-dog-pictures-mmmmm-i-love-washing-da-dishes

10 prawd o zmywaniu

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic […]

traditional-dishwashers

Czego nie wolno myć

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, […]