Archive for the ‘Porady’ Category

Ergonomiczna kuchnia – czyli jaka? – kilka prostych zasad

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć statystykom, każdy z nas rocznie spędza w tym miejscu niespełna miesiąc. To ogromna ilość czasu. Zapewne nie raz zdarzyło ci się, że pobyt w Kuchni przedłużył się. Powody są różne – brak potrzebnych składników, problem ze znalezieniem garnka, płaskiej łyżki bądź durszlaka. Jeżeli masz wrażenie, że w Twojej kuchni rzeczy znikają bądź nie masz miejsca na ich przechowywanie – ten […]

Ranking zmywarek do zabudowy styczeń 2015

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i najbardziej interesujących modeli zmywarek, jakie są dostępne na rynku w styczniu 2015 roku. Nabycie sprzętu właśnie teraz jest uzasadniony o tyle, iż w wielu sklepach odbywają się poświąteczne wyprzedaże. Może więc warto zastanowić się nad kupnem takiego urządzenia właśnie w tym czasie? Zestawienie oparto na kilku rankingach z najpopularniejszych stron branżowych.

Categories: Amica, Bosch, Porady
10 prawd o zmywaniu naczyń

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic zatem dziwnego, iż na jej temat powstają żarty, dowcipy, a także animowane gify, mające na celu przedstawić prawdę o tym przykrym obowiązku, zdemotywować bądź zmotywować do jego wypełnienia bądź po prostu rozbawić. Oto niektóre z nich – gwarantuję, iż po obejrzeniu tego zestawienia, spojrzysz na sprawy zmywania zupełnie inaczej.

Categories: Porady
Najmniej awaryjne zmywarki na rynku

Jeszcze nie tak dawno obecność zmywarki w kuchni kojarzyła się z luksusem. Obecnie jest to sprzęt tak bardzo popularny, że znajduje się w coraz większej ilości polskich domów. Jaką zmywarkę opłaca się kupić, by bezawaryjnie służyła nam przez lata?   Ceny najpopularniejszych zmywarek na rynku wahają się pomiędzy tysiącem, a 2 tysiącami złotych. Wydatek spory, ale mimo wszystko nienależący do największych. Przy obecnych zarobkach na zakup takiego sprzętu może pozwolić […]

Jaka zmywarka dla Twojego domu?

Zmywarki należy podzielić na trzy rodzaje – wolnostojące, do zabudowy oraz nablatowe. Sztuką jest dobrać właściwą do własnych potrzeb w taki sposób aby nie przepłacić ale też i nie żałować później swojego zakupu. Na wstępie należy scharakteryzować każdy z trzech omawianych rodzajów urządzeń. Zmywarki wolnostojące to takie, które mogą funkcjonować bez mebli zabudowujących, są więc przystosowane do bycia zupełnie autonomiczną częścią kuchni. Za ich niewątpliwe zalety należy uznać bez wątpienia […]

Categories: Porady
Prawidłowe umieszczanie naczyń w zmywarce redukuje koszty zmywania

Z pozoru wydawać by się mogło, iż umieszczanie naczyń w zmywarce jest całkowicie dowolne i nie decyduje o niczym. Takie myślenie to błąd, ponieważ odpowiednie ich rozłożenie spowoduje nie tylko dobre umycie ale także zaoszczędzenie wody, prądu i detergentów, a to oznacza, iż więcej pieniędzy zostanie w Twojej kieszeni.

Categories: Porady
Bezpieczeństwo sprzętu AGD i RTV – jak o nie dbać?

Na bezpiecznie działający sprzęt gospodarstwa domowego i RTV składa się wiele czynników. Niektóre z nich trudno zastosować w domu bez większego remontu, ale możemy wziąć pod uwagę rozmieszczenie urządzeń, podłączanie ich do prądu i zapewnienie czystości. Pomogą nam też rozsądnej wielkości zakupy, które przynosimy do domu. Na co zwrócić uwagę?

Categories: Porady
Jak dbać o domowe naczynia – sekrety efektywnego zmywania

Niezależnie od tego czy wolimy zmywanie ręczne czy w zmywarce – jeśli chcemy aby nasze naczynia wyszły z tego bez szwanku, warto pamiętać o kilki zasadach, które pozwolą zachować ich dobrą formę na długo.

Categories: Porady
Co przedłuży życie Twojej zmywarce i uczyni naczynia jeszcze bardziej czystymi?

Zmywarka, jak każdy sprzęt AGD, swoją żywotność ma uzależnioną od tego jak się z nią obchodzisz. Jeśli będziesz korzystał z niej uważnie, zachowując pewne procedury oraz zasady, będzie z Tobą współpracować przez długie lata w zamian myjąc Twoje talerze tak, iż nawet „Perfekcyjna Pani Domu” nie będzie miała do nich zastrzeżeń.

Categories: Porady
Drugie życie leciwej zmywarki

Benjamin Franklin powiedział kiedyś, że na tym świecie są pewne dwie rzeczy – śmierć i podatki. Nieuchronność przemijania dotyczy nie tylko ludzi, ale również rzeczy materialnych, z którymi ciężko się rozstać. Tym bardziej, jeśli ciągle wywiązują się należycie z powierzonych im zadań, lecz często przez upływ czasu utraciły dawny urok i blask.

Categories: Porady, Uncategorized
kitchen-231969_640

Ergonomiczna kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć […]

de-0727-387430-front

Nie przerywaj swojem

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich […]

44294623_m

Ranking zmywarek do

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i […]

funny-dog-pictures-mmmmm-i-love-washing-da-dishes

10 prawd o zmywaniu

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic […]

traditional-dishwashers

Czego nie wolno myć

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, […]