10 funkcji zmywarek, dzięki którym zaoszczędzisz

Podstawowa rola zmywarki jest oczywista – wyręcza nas w zmywaniu.  Decydując się na jej zakup, często kierujemy się ogólnymi parametrami oraz wyglądem. Tymczasem najnowsze modele zmywarek mogą pochwalić się wieloma dodatkowymi i przydatnymi funkcjami.

Te dodatkowe funkcje to nie tylko tzw. bajery, które zawyżają cenę sprzętu, ale naprawdę użyteczne dodatki, dzięki którym możemy zaoszczędzić czas, pieniądze i siły. Przedstawiamy więc 10 mechanizmów zmywarek, z którymi można się spotkać.

  1. AntiFingerprint – jest to ochrona przed śladami odcisków palców widocznych zwykle na obudowie zmywarki. Modele w nią wyposażone poryte są specjalną powłoką, która nie tylko zapobiega pozostawianiu odcisków, ale także znacznie ułatwia czyszczenie, uodparnia  zmywarkę na zarysowania i sprawia, że jest bardziej błyszcząca
  2. AquaSensor – zmywarka wyposażona w tę funkcję posiada system czujników, które wielokrotnie podczas jednego zmywania sprawdzają stopień zabrudzenia wody, wpływając tym samym na jej pobór. Dzięki temu urządzenie wykorzystuje tylko niezbędną do idealnego efektu zmywania ilość wody. AquaSensor pozwala zaoszczędzić nawet do 4 litrów wody podczas jednego zmywania.
  3. EasyLock – to system ułatwiający otwieranie i zamykanie zmywarki – nie trzeba używać tu siły.
  4. EcoZeolith – jest to system suszenia naczyń oparty na wykorzystaniu zeolitu – materiału pochłaniającego wodę i uwalniającego duże ilości ciepła. Zmywarki wyposażone w tę funkcję pobierają ponad 20% mniej energii w porównaniu do standardowych urządzeń.
  5. GlasProtec – dzięki tej funkcji zapewniona została ochrona delikatnych naczyń wykonanych ze szkła czy porcelany. System skutecznie uniemożliwia ich zarysowanie oraz zmatowienie. System ochrony szkła gwarantuje też odpowiednią dla szkła temperaturę i twardość wody.zmywarka
  6. Halfload – umożliwia ekonomiczne zmywanie przy częściowo tylko załadowanym urządzeniu. Dzięki temu, że cykl zmywania zostaje dostosowany odpowiednio do stopnia załadowania zmywarki, oszczędzamy wodę oraz energię. Możemy spotkać się tez z tzw. Sensorem załadunku – jest to specjalny czujnik, który bada ilość naczyń w urządzeniu i na tej podstawie pobiera potrzebną do ich umycia ilość wody.
  7. HygienaPlus – funkcję tę można wykorzystać przy dłuższych programach zmywania. Zapewnia ona podwyższoną temperaturę, co pozwoli skutecznie pozbyć się wszelkich bakterii.
  8. PowerClean – dzięki tej technologii w zmywarce można umieszczać nawet bardzo zabrudzone, duże naczynia (blachy, garnki, patelnie) pomijając ich wstępne płukanie czy namaczanie. Urządzenie takie jest bowiem wyposażone w dysze, które uwalniają wodę pod bardzo dużym ciśnieniem. Jednocześnie w innej części zmywarki można  zmywać naczynia delikatne bez obawy przed ich zniszczeniem.
  9. Wymiennik ciepła – system ten chroni delikatne naczynia przed szokiem termicznym, umożliwia higieniczne suszenie, gdyż nie dopuszcza powietrza z zewnątrz urządzenia, a także pozwala zaoszczędzić energię – raz ogrzana woda wykorzystywana jest bowiem w kolejnych etapach zmywania.
  10. Variospeed – zmywarka, która posiada tę funkcję, będzie pracowała mniej więcej dwa razy szybciej. Nie wpływa to przy tym na jakość mycia i suszenia naczyń, która pozostaje taka sama, jak przy standardowym czasie pracy urządzenia.

Jak widać, dodatkowe technologie zastosowane w zmywarkach sprawiają, że urządzenia te stają się wszechstronne i ekonomiczne. Dzięki nim możemy zaoszczędzić wiele czasu, energii, a przede wszystkim pieniędzy.

Photo credit: jenny downing / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Kategorie: Porady

Napisz komentarz


kitchen-231969_640

Ergonomiczna kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć […]

de-0727-387430-front

Nie przerywaj swojem

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich […]

44294623_m

Ranking zmywarek do

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i […]

funny-dog-pictures-mmmmm-i-love-washing-da-dishes

10 prawd o zmywaniu

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic […]

traditional-dishwashers

Czego nie wolno myć

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, […]