Dbaj o czystą zmywarkę!

Jak dbać o zmywarkę? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które zdecydowały się na zakup tego pożytecznego urządzenia. Nie jest to jednak takie proste, są natomiast sposoby, dzięki którym zmywarka będzie nam służyć bezawaryjnie przez długi czas, a jej skuteczność wraz z wiekiem nie będzie spadać.

Jedną z najważniejszych kwestii jest używanie odpowiedniej soli. Niestety w wielu domach woda jest twarda, dlatego sól, która jest zawarta w substancjach wieloskładnikowych (popularne 3 w 1) jest absolutnie niewystarczająca. Osadzający się kamień potrafi zdecydowanie zmniejszyć skuteczność mycia czy wręcz – w skrajnych przypadkach – uszkodzić podzespoły urządzenia. Już w trakcie kupna warto zatem wybrać taki model, który będzie wskazywał poziom soli na wygodnym ekranie. Nawet jednak mimo używania soli w odpowiedniej ilości nie zwalniamy się z obowiązku regularnego czyszczenia całej zmywarki. Bez strachu jednak – nie oznacza to wcale rozkręcenia urządzenia na części pierwsze, a po prostu użycie odpowiedniego detergentu w pustej zmywarce na programie oferującym najwyższą temperaturę zmywania.

By nie narażać się na ryzyko zalania mieszkania co jakiś czas powinniśmy także odświeżyć filtr. Tutaj jednak wiele zależy od naszej sumienności oraz dbałości. Jeśli przed włożeniem naczyń do zmywarki opłuczemy naczynia i znajdą się one w środku bez resztek jedzenia, to kontrolę spokojnie możemy robić raz na pół roku. Jeśli jednak w do zmywarki często wkładane są talerze z resztkami dań to filtr może się zapchać bardzo szybko – wtedy jego sprawdzenie będzie konieczne nawet raz na 15 cykli. Miejscami, o które szczególnie powinniśmy dbać są również drzwiczki i uszczelki – tam również lubią się zbierać resztki i inne zanieczyszczenia.

Są także substancje, których wkładanie do zmywarek jest surowo zabronione. Wśród nich znajdą się wszystkie substancje łatwopalne, a także produkty takie, jak pędzle czy różnego rodzaju filtry. Skutkiem nieprzemyślanego załadunku może być uszkodzenie zmywarki czy też jej miejscowe odbarwienie. By służyła nam jak najczęściej warto opłukać naczynia zanim włożymy je do środka – szczególnie zaś tyczy się to talerzy, z których mieliśmy przyjemność spożywać ogórki kiszone czy też inne produkty zawierające kwasy.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Kategorie: Porady

Napisz komentarz


kitchen-231969_640

Ergonomiczna kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć […]

de-0727-387430-front

Nie przerywaj swojem

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich […]

44294623_m

Ranking zmywarek do

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i […]

funny-dog-pictures-mmmmm-i-love-washing-da-dishes

10 prawd o zmywaniu

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic […]

traditional-dishwashers

Czego nie wolno myć

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, […]