Dlaczego warto zainwestować w zmywarkę?

Wydaje się, że kupno zmywarki to w niektórych przypadkach zbędny luksus. Małe rodziny, których członkowie w dodatku rzadko przebywają w domu zazwyczaj nie widzą potrzeby kupowania nietaniego, dodatkowego urządzenia bez którego są się w stanie obejść. Jednak nawet w takim przypadku oszczędności, które wynikają z używania zmywarki są wymierne i wynagradzają poniesioną inwestycję.

By się o tym przekonać wyobraźmy sobie, ile wody zużywa się podczas zmywania naczyń po standardowym obiedzie dla rodziny o modelu 2+1. Są to trzy komplety talerzy ze sztućcami, przynajmniej jedna patelnia i garnek, dodatkowe naczynia na sałatki, szklanki oraz deska do krojenia. Na dokładne ich umycie zużyjemy około… 5 litrów wody. Myjąc oszczędnie możemy zejść do poziomu niecałych 4 litrów, niemniej przeciętna dochodzi do niemal 6. Tymczasem jest to tylko jedno mycie w trakcie całego dnia – do tego dochodzą posiłki poranne i wieczorne oraz nasza dodatkowa aktywność w kuchni.

Teraz zerknijmy, jak to wygląda w przypadku zmywarki – najwęższe urządzenia na rynku charakteryzują się szerokością 45 centymetrów. W trakcie jednego cyklu zmieszczą od 9 do 12 kompletów naczyń średnio zużywając przy tym 10 litrów. Wychodzi zatem na to, że zmywarka jest niemal 3 razy bardziej wydajna od tradycyjnego zmywania! Oczywiście, jest to urządzenie zasilane elektronicznie, niemniej produkty z klasą energetyczną A+ są bardzo oszczędne. Zmywarka wymaga również dodatkowych nakładów finansowych na sól, tabletki do zmywania czy też nabłyszczacz, jednak nawet doliczając to wszystko w skali miesiąca zmywarki są zdecydowanie bardziej ekonomiczne. Co w sytuacji, kiedy jednego dnia nie uzbiera się wystarczająca ilość naczyń, by rozpocząć pełne mycie? Wtedy pomocne okazują się dodatkowe programy, takie jak połowa załadunku (myje naczynia w sposób tradycyjny zużywając o połowę mniej wody) czy też tryb ekonomiczny. Jeśli boimy się, że delikatne naczynia mogą ucierpieć w trakcie zmywania koniecznie musimy rozejrzeć się za model wyposażonym w tryb delikatny. Oprócz tego producenci oferują między innymi tryby szybkie czy też superdokładne.

zmywarka

Nie należy się również obawiać, że zmywarka w sposób drastyczny zmieni wystrój kuchni i go oszpeci. W sprzedaży znajdują się urządzenia pod zabudowę, co sprawia, że całość jest sprytnie ukryta w ciągu mebli kuchennych. Panel sterowania umieszczany jest w takich sytuacjach na górnej ściance urządzenia i chowa się wraz z zamknięciem drzwiczek. Warto wspomnieć również o fakcie, że najnowsze produkty są w stu procentach bezpieczne – grzałka jest doskonale schowana, nie ma zatem możliwości, by nasze dziecko w sposób przypadkowy zraniło się przez urządzenie.

Regularnie rośnie procent domostw, w których na wyposażeniu znajduje się zmywarka. Stwierdzenie, że to zbędny luksus dawno już się zdezaktualizowało – zmywarki są ekonomiczne, oszczędne oraz wygodne. Nie rzucają się w oczy w kuchniach, a jedynym problemem mogą być czasami odgłosy, które generują. Zazwyczaj jednak zmywarki są zagłuszane przez pracujące obok lodówki, nie ma zatem strachu, że przez ten sprzęt będziemy zarywać noce. Dlatego, podczas kolejnego remontu warto sobie zaplanować miejsce na zmywarkę. Warto!

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Kategorie: Porady

Napisz komentarz


kitchen-231969_640

Ergonomiczna kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć […]

de-0727-387430-front

Nie przerywaj swojem

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich […]

44294623_m

Ranking zmywarek do

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i […]

funny-dog-pictures-mmmmm-i-love-washing-da-dishes

10 prawd o zmywaniu

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic […]

traditional-dishwashers

Czego nie wolno myć

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, […]