Domowe sposoby na czyszczenie zmywarki

Do prawidłowego funkcjonowania naszej zmywarki niezbędna jest jej odpowiednia konserwacja i czyszczenie. Jeśli będziemy dbać o urządzenie, dzięki któremu udaje nam się zaoszczędzić czas i pieniądze, ono odpłaci nam się w zamian czystymi naczyniami i długim funkcjonowaniem. Zakup zmywarki wiąże się ze sporem wydatkiem, więc warto zadbać o to, aby służyła nam ona przez wiele lat.

Do czyszczenia zmywarki nie musimy wcale kupować drogich preparatów, ponieważ domowe sposoby sprawdzają się również doskonale. Pierwszym krokiem podczas czyszczenia zmywarki, jest wyciągnięcie półki. Dzięki temu zorientujemy się w rodzaju plam, jakie występują w naszym urządzeniu. Większość zanieczyszczeń skupia się w obrębie spustu przy podłodze w dole zmywarki i to tam przede wszystkim powinniśmy skierować naszą uwagę. Plamy znajdujące się w górnej części urządzenia możemy zobaczyć najczęściej jedynie zmywarkaprzy pomocy latarki. Na podłodze w zmywarce umiejscowione jest główne ramię natryskowe, po którego odkręceniu uda nam się zobaczyć ilość brudu nagromadzoną wokół niego. W celu dokładnego wyczyszczenia zmywarki musimy połączyć ze sobą kilka filiżanek octu i odrobinę mydła w płynie. Po dokładnym rozmieszaniu naszego roztworu, namaczamy w nim delikatną, miękką ściereczkę, a następnie dokładnie myjemy przy jej pomocy ścianki zmywarki i jej podłogę. Niektóre cząstki żywności osadzają się na ramieniu zmywarki, więc i je musimy solidnie wyczyścić. Nagromadzone w tym miejscu jedzenie może sprawić, że ciśnienie w natrysku znacznie się osłabi. Mieszaniny octu i mydła w płynie możemy użyć również do wyczyszczenia nagromadzonego kamienia i plam znajdujących się na akcesoriach. Regały zmywarki możemy umyć także przy pomocy przygotowanego wcześniej roztworu. Po zakończeniu mycia wszystkich elementów urządzenia, musimy delikatnie opłukać je wodą, aby zobaczyć czy nasze działanie było skuteczne. Jeśli nasza zmywarka jest już czysta, możemy ponownie zamontować wszystkie jej elementy. W celu odprowadzenia całej wody z wnętrza zmywarki możemy włączyć szybki cykl mycia. Istnieje również inna, domowa metoda – w dozowniku mydła umieszczamy 1/4 szklanki sody oczyszczonej – soda połączy się z mydłem, dzięki czemu nasze urządzenie zostanie perfekcyjnie wyczyszczone.

Ocet możemy zastąpić innymi ogólnodostępnymi produktami, na przykład kwasem cytrynowym lub sokiem z cytryny. Używając ich musimy jednak pamiętać o tym, że są to silnie żrące środki – musimy uważać zwłaszcza na kwas cytrynowy, ponieważ jest on naprawdę niebezpieczny i w przypadku dostania się do oczu może spowodować nawet ślepotę. Działanie soku z cytryny również podrażnia oczy, ale jest on o wiele łagodniejszy, a pieczenie i wszelkie podrażnienia zazwyczaj znikają po przemyciu oczu wodą.

Podczas czyszczenia zmywarki najważniejsze jest również to, aby środki, których używamy do tego celu, były pozbawione substancji toksycznych – nie ma przecież sensu niepotrzebnie narażać się na działanie szkodliwych chemikaliów.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Kategorie: Porady

Napisz komentarz


kitchen-231969_640

Ergonomiczna kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć […]

de-0727-387430-front

Nie przerywaj swojem

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich […]

44294623_m

Ranking zmywarek do

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i […]

funny-dog-pictures-mmmmm-i-love-washing-da-dishes

10 prawd o zmywaniu

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic […]

traditional-dishwashers

Czego nie wolno myć

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, […]