Jaka zmywarka dla Twojego domu?

Zmywarki należy podzielić na trzy rodzaje – wolnostojące, do zabudowy oraz nablatowe. Sztuką jest dobrać właściwą do własnych potrzeb w taki sposób aby nie przepłacić ale też i nie żałować później swojego zakupu.

Na wstępie należy scharakteryzować każdy z trzech omawianych rodzajów urządzeń. Zmywarki wolnostojące to takie, które mogą funkcjonować bez mebli zabudowujących, są więc przystosowane do bycia zupełnie autonomiczną częścią kuchni. Za ich niewątpliwe zalety należy uznać bez wątpienia bardzo dużą paletę rozmiarów, a także zróżnicowany design. Będzie to korzystne rozwiązanie dla sposób chcących mieć całkowicie niezależne od mebli urządzenie, które dodatkowo może mieć bardzo ozdobna funkcję dzięki ciekawym zdobieniom. Co ważne u większości zmywarek wolnostojących występuje funkcja zdejmowanego blatu co pozwala na jej montaż pod blatem kuchennym.

Zmywarki do zabudowy to z kolei urządzenia zaprojektowane tak aby idealnie komponować się z meblami kuchennymi. Klapa zmywarki jest obudowywana frontem meblowym co oznacza pełną spójność z meblami kuchennymi. Należy zauważyć, iż ten rodzaj zmywarek dzieli się na dwa typy – zintegrowane częściowo i zintegrowane całkowicie. Te pierwsze maja widoczny panel frontowy urządzenia, a drugie skrywają swój panel sterowania w zmywarkowej klapie.

Rożnica pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami uwidacznia się szczególnie w momencie gdy chcesz wyremontować swoja kuchnię – zmywarkę do zabudowy w pełni zintegrujesz z meblami. Problem pojawi się jednak gdy będziesz chciał je zmienić – tutaj potrzebna będzie też zazwyczaj wymiana zmywarki.

Oba typy zmywarek różnią się oczywiście wielkością – produkowane są w wersji normalnej i slim. Ta druga jest szczególnie polecana osobo dysponującym bardzo małą przestrzenią w kuchni lub nie mającym rodziny – często zużywają mniej prądu oraz wody.

Zmywarki do zabudowy i wolnostojące przeznaczone są zatem dla:

  1. Domów gdzie mieszka więcej niż trzy osoby lub często zaprasza się gości,

  2. Gospodarstw domowych w których podstawą żywienia są posiłki przyrządzone w domu, a nie gotowe jedzenie kupowane w firmach cateringowych,

  3. Osób chcących zaoszczędzić na rachunkach za wodę (zmywarki zużywają jej mniej niż przy tradycyjnym myciu),

  4. Osób korzystających z dwunastu do czternastu nakryć.

  5. Osób starszych, które nie maja już siły myć naczyń.

Jak więc sprawa ma się ze zmywarkami  kompaktowymi bądź inaczej zwanymi nablatowymi? Jest to praktyczne rozwiązanie dla osób które posiadają naprawdę mało miejsca w kuchni bądź często się przeprowadzają. Wynika to z faktu, iż w przeciwieństwie do zmywarek do zabudowy nablatowe nie są w ogóle zintegrowane z meblami, a w przeciwieństwie do wolnostojących nie stanowią też znacznego ciężaru. Oznacza to, iż w przypadku przeprowadzki nie ma problemów z transportem ani dopasowywaniem urządzenia do mebli zastanych w nowej kuchni. Co więcej, jeśli ktoś jest singlem, po co właściwie mu duża zmywarka, która będzie zapełniał przez wiele dni, co spowoduje rozwój bakterii i mikrobów w nieumytych naczyniach zalegających w urządzeniu?

Dla kogo więc przeznaczone są te zmywarki?

  1. Wynajmujących mieszkania (studenci),

  2. Osób nie posiadających dużej przestrzeni do zabudowy w kuchni,

  3. Singli lub par (dla rodziny może być za mała),

  4. Osób posiadających przyczepy kempingowe bądź mieszkalne,

  5. Korzystających z czterech lub sześciu nakryć.

Przed zakupem dobrze więc zastanów się nad swoimi warunkami mieszkaniowymi oraz rodzinnymi, a także możliwościami finansowymi.

 

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Kategorie: Porady

Napisz komentarz


kitchen-231969_640

Ergonomiczna kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć […]

de-0727-387430-front

Nie przerywaj swojem

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich […]

44294623_m

Ranking zmywarek do

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i […]

funny-dog-pictures-mmmmm-i-love-washing-da-dishes

10 prawd o zmywaniu

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic […]

traditional-dishwashers

Czego nie wolno myć

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, […]