Niecodzienne wykorzystanie płynu do mycia naczyń

Wydaje się, że jedyną rzeczą, do której jest użyteczny płyn do mycia naczyń jest… mycie naczyń. Na szczęście pomysłowość ludzka nie zna granic i w wyniku „czystego” przypadku dowiedziono, że płyn można wykorzystać w kilku innych dziedzinach.

1. Niezbędny składnik pogromcy chwastów

Jeśli masz duże problemy z chwastami, czas na wykoszenie go z ogródka za pomocą płynu. Już jedna łyżeczka płynu do mycia naczyń w połączeniu z 1 kubkiem soli i galonem (3,78 litra) octu tworzy zabójczą miksturę dla chwastów.

1

2. Przygotowanie pod manicure

Przed nałożeniem lakieru dobrze jest pomoczyć w płynie paznokcie.  Spowoduje to zmiękczenie skórek i sprawi, że lakier będzie się lepiej trzymał.

2

3. Pożegnaj mrówki raz na zawsze

Jeśli kiedykolwiek miałeś problemy z mrówkami, wiesz, jak uciążliwe może to być. Podobnie jak w przypadku chwastów kluczowymi składnikami są woda, ocet i płyn do naczyń. Proporcje mikstury to 50/50 wody i octu oraz łyżka płynu. Kolejno popsikaj zainfekowany obszar i patrz jak mrówki jedna za drugą znikają i zostawiają cię sam na sam ze świętym spokojem.

3

4. Piękne włosy

Być może wydaje się to dziwne, ale połączenie szamponu z płynem do mycia daje rewelacyjne efekty. Włosy wyglądają na świeższe i bardziej błyszczące.

4
5. Zimny okład z płynu do mycia

Aby zrobić zimny i skuteczny zimny okład wystarczy wypełnić woreczek (z zamkiem) płynem do naczyń i zamrozić. Ze względu na swoją konsystencję jest to doskonałe rozwiązanie przy stłuczeniach.

5

6. Pchły na pchli targ

Woda z płynem do mycia naczyń sprawdzi się jako pułapka na pchły. Jak pozbyć się małych szkodników? Wystarczy do płaskiego talerza nalać wody i dodać płynu. W ciągu nocy talerz położyć na dywanie i skierować na niego światło z lampki. Po skoku do wody, pchły utoną.

6

7. Dywan, plamy z tłuszczu, okna

Pod szczęśliwą siódemką przedstawiamy pozostałe produkty, które można wyczyścić za pomocą płynu do naczyń. Płyn ten bez problemu poradzi sobie z plamami po tłuszczu na ubraniach, z  brudnymi oknami i z zabrudzeniami na dywanie.

7

8. Przepis na zieloną trawę

Aby cieszyć się zieloną trawą wystarczy połączyć 10 galonów (1 galon = 3,78 litra) wody, 12 uncji (1 uncja = 28,35 grama)  puszek piwa (lub coca-coli), 1 szklankę syropu kukurydzianego, pół kubka płynu do płukania jamy ustnej oraz kubek płynu do mycia naczyń. Jakie jest tutaj zadanie płynu do naczyń? Sprawi on, że mikstura równomiernie rozłożyć się na trawie i będzie się dobrze trzymać poszczególnych źdźbeł trawy.

8

9. Bańki mydlane

Najprzyjemniejszym sposobem jest jednak  zrobienie z płynu baniek mydlanych. Świetna zabawa dla dzieci.

9

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Kategorie: Porady

2 Responses so far.

 1. Naczelnik pisze:

  co to jest Dynam?

  VA:F [1.9.21_1169]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Karolina pisze:

  Poprawiono na dywan – dziękujemy za czujność :)

  VN:F [1.9.21_1169]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Napisz komentarz


kitchen-231969_640

Ergonomiczna kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć […]

de-0727-387430-front

Nie przerywaj swojem

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich […]

44294623_m

Ranking zmywarek do

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i […]

funny-dog-pictures-mmmmm-i-love-washing-da-dishes

10 prawd o zmywaniu

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic […]

traditional-dishwashers

Czego nie wolno myć

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, […]