Zmywarki dla gościnnych

Wiele osób zadaje pytanie, czy kupno zmywarki się opłaca. To tylko jedna z wątpliwości, jakie dotyczą tego sprzętu. Dobrze jest przeanalizować nasze potrzeby, zanim zdecydujemy się na taki sprzęt. W niektórych bowiem przypadkach może się okazać, że zmywarka będzie niepotrzebnie zajmowała kuchenną przestrzeń, a używana będzie jedynie od święta.

Czy zmywarka się opłaca?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Z pewnością nowoczesne zmywarki wyposażone są w funkcje, które pozwalają na oszczędność energii, wody czasu. Sprzęt energooszczędny z pewnością pozwoli zmniejszyć rachunki za wodę, które w przypadku zmywania tradycyjnego mogą być znacznie wyższe.

Kolekcjonowanie brudnych naczyń

Uruchamianie zmywarek w większości przypadków opłaca się wtedy, gdy jest ona maksymalnie wypełnione. Nie jest to jednak reguła, gdyż najnowocześniejszy sprzęt zaopatrzony jest w funkcję HalfLoad, która pozwala na ekonomiczne korzystanie z niego nawet wtedy, gdy nasza zmywarka jest tylko częściowo wypełniona.

Wcześniej i tak trzeba wypłukać

Nie trzeba. Do wielu zmywarek możemy wkładać naczynia bez wcześniejszego ich płukania pod bieżącą wodą. Jest to możliwe np. dzięki funkcji PowerClean.

IMG_7637

My korzystamy z porcelany

Nie stoi to na przeszkodzie, by korzystać ze zmywarki. Nowoczesna porcelana czy kryształowe kieliszki również możemy wkładać do zmywarek, zwłaszcza tych, które posiadają funkcję delikatnego ich czyszczenia (np. funkcja GlasProtec)

Kiedy więc opłaca się kupić zmywarkę?

Cóż, z pewnością wtedy, gdy tworzymy wieloosobowa rodzinę. Korzystamy wtedy z większej ilości naczyń, więcej jest więc zmywania i zmywarka zapełni się stosunkowo szybko. W takim wypadku z pewnością zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Po drugie, jeżeli często gościmy rodzinę i przyjaciół. Duża ilość naczyń do mycia to tylko jedna przesłana ku zakupowi zmywarki. Drugą jest bez wątpienia czas, który możemy poświęcić gościom zamiast brudnym naczyniom, którymi zajmuje się nasz sprzęt. Organizacja przyjęć nie będzie już włączyła się z wizją czasochłonnego zmywania, bez względu na to, czy będą to spotkania przy kawie czy większe przyjęcia ogrodowe (akcesoria ogrodowe znajdziecie w tym miejscu).

Jeśli natomiast nasza rodzina jest mała, często stołujemy się na mieście, a organizacja przyjęć jest nam raczej obca, zmywarka może okazać się zbędna.

 

Photo credit: Variegator / Foter / (CC BY-NC-SA 2.0)

Photo credit: shareski / Foter / (CC BY-NC 2.0)

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Kategorie: Porady

Napisz komentarz


kitchen-231969_640

Ergonomiczna kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć […]

de-0727-387430-front

Nie przerywaj swojem

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich […]

44294623_m

Ranking zmywarek do

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i […]

funny-dog-pictures-mmmmm-i-love-washing-da-dishes

10 prawd o zmywaniu

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic […]

traditional-dishwashers

Czego nie wolno myć

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, […]