Drugie życie leciwej zmywarki

Benjamin Franklin powiedział kiedyś, że na tym świecie są pewne dwie rzeczy – śmierć i podatki. Nieuchronność przemijania dotyczy nie tylko ludzi, ale również rzeczy materialnych, z którymi ciężko się rozstać. Tym bardziej, jeśli ciągle wywiązują się należycie z powierzonych im zadań, lecz często przez upływ czasu utraciły dawny urok i blask.

Niestety nic nie może trwać wiecznie. Nawet piękna Brigitte Bardot musiała ustąpić miejsca młodszym aktorkom, a jej piękno, choć utrwalone na wielu taśmach filmowych, zostało pochłonięte przez upływające lata. Jednak utrata estetyki nijak się ma do tego, co się pod nią kryje – umiejętności i funkcjonalności. Dlaczego wymieniać tryb maszynerii, który jest jest użyteczny? Można go poddać przecież prostej i szybkiej rewitalizacji, zamiast pochopnie wyrzucić na bruk.

pol_ps_Naklejka-na-zmywarke-0219-13105_2

Zakup samochodu czy zmywarki nie jest czynnością rokroczną, a długoterminową. Wiadomym jest, że podczas dłuższego użytkowania zaczynają być widoczne ślady eksploatacji, jednak bardzo łatwo jemu zaradzić. Za przykład mogą posłużyć przydatne w każdym gospodarstwie domowym zmywarki.

Zaklej niedoskonałości

Pojęcie piękna ma wiele twarzy, wiele odniesień i jeszcze więcej interpretacji. Niezmiennym pozostaje fakt, że nawet najmniejszy element może zaburzyć harmonię, zniweczyć starania mające za zadanie utrzymać porządek i wdzięk. Co zrobić, jeśli idealnie wywiązująca się ze swoich obowiązków zmywarka ma wiele rys, odbarwień i jest przysłowiową łyżką dziegciu w beczce miodu? Zamiast decydować się na prozaiczne i mało ekonomiczne rozwiązanie, jakim jest kupno nowej, można w trybie natychmiastowym i bez nakładu jakiejkolwiek pracy zatuszować wszelkie niedoskonałości.

naklejka_na_zmywarke_2

Na przeciw takim problemom wychodzą specjalnie przygotowane, wielkoformatowe naklejki. Nie dość, że dodają kolorytu, to w dodatku otaczają kuchnie aurę unikalności, nadają jej wyjątkowy charakter.

Naklejki są odporne na zachlapania oraz zabrudzenia tłuszczem. Z racji tego, w jakim celu są tworzone, wykonane są z wysokogatunkowej folii, która ma zapewnić ich długą żywotność. Dostępne są w wielu konfiguracjach, przez co bez problemu można dopasować je do posiadanego w domu urządzenia. Bezproblemowo można dobrać wymiar naklejki i jej powierzchnie (błyszczącą lub matową).

Monotonię kuchni przełamią także wzory, których jest bez liku. Od tematycznych, typowo kuchennych, aż po wyrafinowane motywy, które można dopasować do kompozycji całego pomieszczenia. Wśród zaoferowanych przez producentów modeli znajdują się motywy kwiatowe, miejskie, żywnościowe, krajobrazowe.

Magnes przyciągający zalety

Oprócz łatwości ,,montażu”, którym jest zwykłe przyklejenie do drzwiczek zmywarki, poprzez walory estetyczne – argumentów przemawiających za zastosowaniem naklejek jest naprawdę sporo. Nie tylko potrafią zakryć zadrapania, wgniecenia i różnorodne ,,znamiona czasu”, ale także swobodnie dopasują się do stylu pomieszczenia, lub też same nadadzą mu ów styl.

Ramię w ramię z naklejkami idą również maty magnetyczne, które bez udziału kleju zamontujemy na zmywarce. Ich uniwersalność sprawia, iż ich właściciel może dowolnie nimi rotować i w dowolnej chwili zmienić wytrawny design na bardziej ekstrawagancki. Ten typ dekoracji jest bardzo łatwy w czyszczeniu a ich używanie nie powoduje jakichkolwiek zniszczeń.

naklejka-na-zmywarke-mak_361

Podobnie jak w przypadku naklejek, mnogość wzorów jest wręcz zatrważająca i oscylują wokół każdego aspektu życia. Swoisty obraz na zmywarce z pewnością będzie przykuwać uwagę. Wykonanie mat magnetycznych motywuje ich cenę, oscylującą wokół 80 złotych za sztukę. Koszty, jakie trzeba ponieść decydując się na naklejkę, będą mieścić się w granicach 50 złotych.

Jak mawia porzekadło, ,,zwycięskiego składu się nie zmienia”. Całe nasze otoczenie, które współgra z nami i walczy z trudami codzienności, tworzy pewnego rodzaju drużynę. Tylko udana współpraca gwarantuje wygodę i płynącą z niej radość życia. Warto nie dopuścić do sytuacji, gdy coś będzie nam ,,mącić” spokój ducha. A skoro zmywarka jest stale dobrym kompanem i nie mąci wody, trzymajmy ją u swojego boku, lekko przyozdabiając ją pasującym do niej ,,makijażem”.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Kategorie: Porady, Uncategorized

Napisz komentarz


kitchen-231969_640

Ergonomiczna kuchnia

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w Twoim domu. Jeśli wierzyć […]

de-0727-387430-front

Nie przerywaj swojem

Są takie sytuacje, których nie należy przerywać nikomu. Do nich […]

44294623_m

Ranking zmywarek do

W tym wpisie przedstawię ci ciekawe zestawienie dotyczące najpopularniejszych i […]

funny-dog-pictures-mmmmm-i-love-washing-da-dishes

10 prawd o zmywaniu

Zmywanie naczyń to czynność, która nie jest zbyt lubiana. Nic […]

traditional-dishwashers

Czego nie wolno myć

Zmywarki to ta kategoria sprzętu, która zdecydowanie ułatwia życie. Jednak, […]